• Telefon : 05331620369

2020 Logo Trendleri önceki yılların trendlerine göre daha özenle takip edilmesi gereken logo örnekleriyle göze çarpmaktadır. 2020 Logo Trendleri sizlere logo dünyasında yenilik katacaktır.

2020 Logo Trendleri

Marka bilinirliği ve kurumsal kimlik için oldukça önemli olan logo tasarımı, firmanın prestijini artıracak öneme sahiptir. 2020 logo trendleri son dönemde duyarlılığı artıran, sade ve basit tasarımlarla fark yaratacak şekilde dizayn edilerek, görsel hafızaya direkt olarak mesaj gönderecek şekilde yaratılmaktadır. Unutmayın ki bir markayı ilk tanıtan her zaman logodur.

Vintage Logo Tasarımları

2020 logo trendleri arasında güçlü bir trend haline gelmiş olan vintage ve retro akımı vardır. Son yıllarda kullanılan renk ve geometrik şekillerden uzaklaşılarak tamamen eski dönem sade ve okunur logo yazılarına da dikkat çekilmiştir. Vintage logolarda genel olarak dikdörtgen ve altıgen ya da üçgen kullanımı yoğunluktayken 2020 yılında eski logo tasarımlarında kullanılmakta olan şerif rozetleri de trendler arasındadır.

Sade ve pastel renklerin ağırlıklı olduğu bu logolarda, mavi, kahve ve siyah tonları da ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. El yazısı fontu yerine de daha çok karakteristik yazı fontları seçilerek, sloganla birlikte marka adı da logoda yerini almıştır.

Sadelikle Göz Boyama

Sade ancak vurucu renklerin de kullanıldığı 2020 logo trendleri arasında, özellikle köklü markaların yer verdiği eğri (italik) yazı stilleri de kullanılmaktadır. Burada amaç sadece bir sembol ve marka ismi kullanılması ya da tamamen yazı üzerinden sembol oluşturulmasıdır. Küçük ve minimal sembollerin kullanılmasıyla marka daha prestijli görünmekte, renk karmaşası ya da yazının dağınıklığı ortadan kaldırılmaktadır. Sadece bir sembol ve marka adı farklı bir prestij kazandırmakta aynı zamanda vurucu renklerle de akılda kalıcılığı artırmaktadır. Burada alışılmadık yazı fontları ve stilleri kullanılarak, fark yaratılabilmektedir. Yeni yazı stilleri ve logo tasarımındaki yetenek de tabi ki profesyonel bir logo tasarımcısının işi olacaktır.

Renk Geçişlerinden Geçmişe Logolar

Son dönemin tasarım trendleri arasında yer alan renk geçişli logolarda 2020 logo trendleri arasında yerini almıştır. İmaj olarak aslında vintage bir görünümü de andıran bu geçişlerde, eski dönemde logolarda kullanılmayan renklere yer verilerek fark yaratılmaktadır. Bu renkler genel olarak mor, turuncu ve pembe ağırlıklı renklerdir. Ancak neon tasarımlarda da görülecek dikkat çekici renk geçişlerinin kullanıldığı bu logolar, hem markanın prestijini artırmakta hem de ihtişamlı bir görünüm kazandırmaktadır. Marka adını büyütmeden, klasik ve sade oluşturarak sadece renklerin vuruculuğuna dikkat çekilmektedir.

2020 Marka Özelinde Trendler

Hedef kitleye yönelik yapılması gereken logo tasarımlarında, genel olarak yapılan hatalardan biri direkt olarak renk vuruculuğu kullanmaktır. Ancak bir avukatın logosunun pembe olması pek de güzel görünmeyecektir. Bunun için logo tasarımı marka özelinde yapılmalı, teknoloji, giyim, aksesuar ve yiyecek alanlarına göre markanın prestijini artıracak şekilde dizayn edilmelidir. Bunun için profesyonel bir tasarımcıyla çalışarak, 2020 yılının trendlerinden yola çıkacak ve size prestij kazandıracak logo tasarımlarını tercih etmelisiniz.

 

Hemen Ara 05331620369