• Telefon : 05331620369

Adım adım kurumsal logo yapımında ilk aşamada renk, yazı fontu ve kullanılacak teknikte önemli yere sahiptir.

Kurumsal kimliğinizi belirginleştirecek aynı zamanda markanıza imaj kazandırarak olan logo tasarımları da, yaratıcılık ön planda olsa da teknik de önemlidir. Adım adım kurumsal logo yapımında ilk aşamada renk, yazı fontu ve kullanılacak teknikte önemli yere sahiptir. Bu alanda sharp ya da smooth çizgilerde karar verilmeli, kurumsal alanın sektörel faaliyetiyle de ilişkilendirilmelidir.

  1. Sektörle İlişkilendirme

Adım adım kurumsal logo yapımı alanında, renk, boyut ve karakter kullanımına geçilmeden önce sektörle ilişkilendirme üzerine çalışılmalıdır. Burada hem teknik bilgi hem de yaratıcılık ön planda olsa da, sade ve net çizgilerle tasarım yapılması, güncel logo trendleriyle birlikte dikkat çekici olunmasını da sağlayacaktır.

  1. Vektörel Tasarımlar

Matematiksel ölçülerle kullanılmakta olan vektörel teknik, boyutlanabilir bir şekilde tasarlanmaktadır. İki ve üç renk yapılan tasarımlarda özellikle sembolize vurgunun daha iyi yapılması sağlanabilmektedir. İnce çizgiler ve şık yazı fontlarıyla vektörel tasarımların kullanılması hem geniş bir kullanım alanı imkanı sağlayacak hem de kurumsal alandaki birçok dijital sistemde de geçerlilik sağlayacaktır.

  1. Yazı Fontu

Kurumsal şirketlerin profesyonel ve prestij sahibi bir şekilde görünmesi için logo oldukça önemlidir. Bu alanda logo görsel olarak sembol olabilir ancak markanın adı ya da sloganı da küçük bir detay şekilde yazı fontuyla vurgulanabilir. Bu hem sade hem de şık bir görünüm kazandıracak, kurumsal bir kimlik oluşturacaktır.

Hemen Ara 05331620369