• Telefon : 05331620369

Logo kurumsal kimlik açısından en önemli adımdır o yüzden başarılı ve detayları dikkate alınarak tasarlanmalı işte adım adım logo tasarımı.

Logo kurumsal kimlik açısından en önemli adımdır o yüzden başarılı ve detayları dikkate alınarak tasarlanmalı işte adım adım logo tasarımı. Logo kesinlikle algılanabilir olmalı, karakteri okunabilmeli ve sade olmalı, çok fazla renk kullanılmamalı, benzersiz olmalı, tersten bakıldığında ya da siyah beyaz hali ile de net bir şekilde anlaşılır ve okunabilir olması gerekli.

Logo Önce Kağıt Üzerinde Tasarlanmalı

Boyutu değiştirilerek kullanıldığında dağılmamalı, özgünlüğünü koruyacak çözünürlükte olmalı, güncel tasarımlar yerine klasik ve sürekli kullanılmaya uygun tasarımlar tercih edilmeli. Çok fazla ya da karışık yazı karakterleri kullanılmamalı, tasarımın kullanılacağı sektör, marka gibi detaylar tasarımda önemlidir, logo tasarımının da bu konular çerçevesinde belirlenmeli. Dijital tasarım öncesi kesinlikle bir kağıt üzerinde tasarım yapmak ve logonun öncelikle kağıt üzerinde belirlenmesi doğru olan bir yöntemdir.

Logonun Güzel Olması Yeterli Değildir

Kolay tarif edilebilen her kullanım alanına uyum sağlayan, görsel açıdan orantılanmış, karanlık ve donuk renklerden kaçınılmış bir logo tasarımı gerçekleştirilmeli. Adım adım logo tasarımı yalnız logoyu belirlemek değildir sunumu da önemlidir çünkü logonun güzel olması yeterli değildir. Kırmızı bir logoyu gri arka plan ile sunmak örneğin müşterinin logoyu beğenmesini engeller, farklı renk seçenekleri ile birlikte birden fazla alternatif ile sunulmalı. Logo ne çok büyük olmalı ne de çok küçük, boyutları çok dengeli olmalı.

 

Hemen Ara 05331620369