• Telefon : 05331620369

Bedava logo tasarım hizmeti sunan internet siteleri gerçekten bu hizmeti ücretsiz sunuyorlar mı? Bu konuyu açıkladığımız faydalı bir makale

Bedava Logo Tasarımı

Logo tasarımı yapmak için yeni programlar ve teknolojiler geliştiriliyor. Ancak logo tasarımı yapmak sanıldığı kadar basit değildir. Dikkat çeken akılda kalıcı ve markanıza kimlik kazandıracak bir logo hazırlamak uzun ve üzerinde düşünülmesi gereken bir iştir. Bu alanda bedava logo tasarımı hazırladığını iddia eden yüzlerce firma (internet sitesi, mobil uygulama) olsada bunların bir çoğu sadece aldatmacadır. Gelin bunları birlikte inceleyelim. 

Öncelikle bedava logo arayan bir kişi Google yada benzeri arama motorlarına "bedava logo tasarımı, ücretsiz logo tasarımı, %100 bedava logo tasarımı, %100 ücretsiz logo tasarımı yada online logo tasarımı gibi anahtar kelimeler ile arama yapmaktalar. Biz de aynı yoldan ilerleyelim ve sonucun nelere gittiğini birlikte görelim.

%100 Bedava Logo

Bedava logo tasarımı

 

Ücretsiz logo tasarımı

 

Daha sonra çıkacak binlerce sonuç arasından bazıları arasında tercih yapar, ve genelikle bu tür web siteleri default kısmında hemen firmanızın yada markanızın adını sorarak ve çok kısa bir süre içinde logo tasarımı yapacaklarını iddia ederler. 2 Dakikada logonuz hazır, 1 dakika içinde yüzlerce örnek arasında tercih yap gibi sloganlarla kullanıcı karşısına çıkarlar. Buyrun birkaç tanesini birlikte inceleyelim. 

Bedava Logo Tasarımı Olur mu?

Pazar rekabetinin artması ile markalar kendini ifade ediş biçimlerinde daha kreatif düşünme yolunu gitmiştir. Logo tasarım öncesinde firmanın bütünü ile analiz edilmesi çok önemlidir. Özellikle ücretsiz logo tasarımı sunan firmalar bu analizler yerine birkaç adımda logo hazırlamaktadır. Ancak ihtiyaçlar ve beklentiler tam olarak analiz edilmemiş olur. Şirketin vizyonu ve logonun tasarım özellikleri paralel olarak ilerlemesi için ihtiyaçlar ve beklentiler tam olarak hesaplanmalıdır. Standart basma kalıplarla hazırlanan  ücretsiz logo tasarımı logo kalıpları ile markanızın kendini ifade etmesi sınırlı çerçevelerde kalabilir.

Bu alanda bedava logo tasarımı sunan firmalar hazır kalıp tasarımları ile ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayamamanın yanında ücret talepleri ile de şaşırtabilirler. Logonun kreatif özellikler taşıması çok önemlidir. Farklı şirketlerin logolarına benzeyen logolar müşterilerin kafasında karışıklığa neden olabilir. Tercih ettiğiniz bedava logo tasarımı seçenekleri ile taklitçi durumuna düşebilirsiniz. Her şirketin kendi çizgisinde özgün bir biçimde ilerlemesi hedef kitlesine daha kalıcı ulaşmasını sağlayacaktır.

 

1. FreeLogoServices

Dünyanın bir çok ülkesinde hizmet veren online logo tasarım servisi FreeLogoServices, onlarca dilde binlerce hazır şablonlu logo tasarımlarıyla kullanıcılarına hizmet veren bir platformdur. Elbette bedava olarak girdiğiniz hizmet daha sonra kullanmanız karşılığı ücret talep edecektir. Birlikte deneyelim;


Sitenin anasayfasına girdiğinizde büyük bir butonda ücretsiz logo yapın ibaresini görmekteyiz. Hemen tıklıyoruz

Ücretsiz logo yapın butonuna tıkladıktan sonra bizi karşılayan ekranda yine büyük bir başlık ile "Ücretsiz logo oluşturucumuzla bir logo tasarımı oluşturun" ibaresini görmekteyiz. Hemen altında ise markamızı, sloganımızı yazan kısmı yanında neden bu siteyi tercih ettiğimizi gösteren birkaç madde görmekteyiz. Çevrimiçi en kolay, en güçlü logo, Binlerce tasarım şablonu, tüm marka ihtiyaçlarınız için yüksek kaliteli görüntü dosyaları gibi müşterinin devam etmesini sağlayacak cümlerlerle ilerlemesini sağlamaktadırlar. Bizde firma adımızı ve sloganımızı yazdıktan hemen sonra başlayın butonuna tıklayıp devam edelim.

Bu adımdan sonra bizlere birkaç soru ile nasıl bir tasarım eğlimimiz olduğuna dair cevaplar alıyor. Ve daha sonra hazır olan şablonlardan yüzlercesini sitenin yazılım teknolojisinin çabasıyla önümüze seriyor.

 

 

 

 

 

Bunun gibi yüzlerce hazır, basit ve alakasız şablonları kullanıcıya sunmaktadır. Bunlar arasında beğendiğiniz olursa, aslında hiç biri tam olarak istenildiği gibi olmazsa da bedava zannedildiği için bazıları seçilmekte bizde birini seçip devam edelim ve sonrasında bizden nasıl ücret istediğini birlikte görelim.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz logoyu seçtim. Yazılım hemen birkaç yazı amblem varyasyonu önüme çıkartıyor. Devam ettikten sonra;

 

Yukarıdaki gibi gelişmiş bir editör açılıyor.

 

 

Bu editör sayesinde logomu ve yazımı boyutlandırabiliyor,

 

İstediğim renk seçimini yapabiliyorum. 

 

Kendimce düzenlediğim logoyu kaydedip ilerliyorum. Gördüğünüz gibi logonun önizlemesinde kullanılmaması için arka fon olarak sitenin ismi yerleştirilmiş oluyor.

 

Daha sonrasında siteye üye olmamı yada giriş yapmamı istiyor.

 

Ve en sonunda ÜCRETSİZ LOGO TASARIMI ile arama yaparak geldiğimiz bu kadar zahmet verip ilerlediğimiz, sitenin her adamında büyük puntularla ücretsiz logo tasarımı, bedava logo tasarımı gibi ibarelerle ilerlememizi sağlayan web sitesi seçtiğimiz logonun kullanılması için bizden ücret talep etmekte!

 

Bedava Logo Tasamı Nedir?

Markanızın imaj çalışması için logo seçimi çok önemlidir. Başarılı bir logo çalışması marka kimliğini doğrudan etkileyecektir. Her sektörün kendine ait bir tarzı olabilir. Seçilen logo tasarım, renkleri ve tarzı ile markanızı tam olarak ifade etmelidir. Tasarımlar yapılırken çok titiz çalışmalar yapılır. Araştırmalar neticesinde en doğru tasarım için zemin hazırlanır. Bu nedenle bedava logo tasarımı hazırlayan pek çok site bulunuyor. Şirket ismi, sektör grubu seçerek hazır olarak sunulan pek çok temadan birini seçebilirsiniz. İndirme aşamasında siteye kayıt olarak ödeme yapmanız gereklidir.

 

Evet birlikte birkaç web sitesi daha inceleyelim. 

2. Logomaster

Yine arama motorlarında ücretsiz logo tasarım kelimesinde en üstte olan sitelerden biri olan Logomaster;

Siteye girmeden ilk başlığı "Ücretsiz Logo Tasarımı | Logo Yapmak Programı olarak karşımıza çıkıyor. Bizde ücretsiz logo tasarım yaptırmak istediğimiz için giriyoruz bakalım ücretsiz hizmet alabilecek miyiz? Buyrun birlikte deneyelim.

Sitenin girişinde Şirket ismin adında bir yazı alanı ve hemen yanında logo oluştur butonu yer almaktadır bizde şirket ismine "Bedava Logo" yazıp logo oluştur butonuna tıklayarak ilerliyoruz.

 

Bedava logo tasarımı seçenekleri 

 

 

 

 

 

 

İlerledikten sonra yukarıda gördüğünüz gibi onlarca bedava logo tasarım seçeneği önümüze çıkmaktadır. Bunlardan birtanesini seçerek ilerliyoruz ve ne kadar bedava olduğunu birlikte göreceğiz ilerdeki adımlarda.

Yine karşımıza bir editör çıkmakta ve logo üzerinde renk, ölçü ve hizalama işlemleri yapmamıza izin verilmektedir. Burada kendi zevkimize göre düzenlediğimiz logoyu kaydet seçeneğine tıklayıp logonun birkaç mockup model üzerinde nasıl kullanıldığını görebiliriz. Örneğin;

Logonun kartvizit tasarım üzerinde görüntüsü

Logonun kurumsal kimlikte önizmele görüntüsü

Logonun tişört baskısı üzerinde nasıl göründüğü

Bedava logonun baskılarda görüntüsü

 

İşte bu tür önizlemelerle ilerlemeyi iştahlandıran site ilk olarak ücretsiz logo tasarım ve buna benzer terimlerle arama sonuçlarında karşımıza çıkmış ve başlığında ücretsiz logo tasarım ibaresi ile tıklamamızı sağlamıştı. Bu adımdan sonra logoyu kullanmak için ilerliyorum. Ve karşımıza çıkan sonuç aşağıdaki görüntüdür.

Gördüğünüz gibi logo tasarımını kullanmamız için 160 TL ücret talep edilmtekdir.

 

Tek tek tüm siteleri incelememize gerek yok sanırım. Bedava logo tasarımı, online logo tasarımı, ücretsiz logo tasarımı, %100 Ücretsiz Logo sunduğunu iddaa eden tüm siteler için durum aynıdır. Öncelikle bedava, ücretsiz olduğunu yazarlar ancak işin sonunda logo tasarımını kullanmanız için ücret talep ederler.

 

Logo bir markanın hedef kitlesine ilettiği en önemli mesajdır. Bu nedenle profesyonel biçimde tasarlanması ve der detayın titizlikle seçilmesi büyük önem taşır. Yeni bir işe başlayan her birey hizmet ya da ürünü görsel olarak sunmayı hedefler. Firmalar bedava logo tasarımı araştırmaları yapabilir. Ancak görüldüğü gibi tatmin edici bir sonuç çıkmayacak ve ücretsiz logo tasarımı olmayacaktır.


Ücretsiz logo tasarım arama sonuçları 

 


bedava logo tasarım sonuçları

 

Etkileyici Bir Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Etkili ve sade tasarım: Logo tasarımında ilk dikkat edilmesi gereken kriter logonun akılda kalıcı olmasıdır. Logonun anlaşılır olması sade ve yalın tasarlanması uzun vadede fayda sağlayacaktır. Belirli modeller arasından seçimler yapılan ücretsiz logo tasarımı sunan web siteleri tasarımlarında genel kategorilere hitap etmektedir.

Ayırt edici ve özgün olması: Kendine has ve orijinal bir logo tasarımı şirketin imajına kalıcı katkı sağlar. Bu alanda online logo tasarımı seçenekleri ile logonuz farklı kurumlar ile çağrışımlar yarattığında faydadan çok zarar getirebilir. Bu alanda bedava logo tasarımı sunan sitelerdeki en önemli tehlikelerden biride bu olacaktır. Aynı kalıp logo tasarımları pazar içinde firmanızı taklitçi durumuna düşürebilir.

Logo tasarımlarında minimal esintiler olması her dönemde daha kalıcı olmasını sağlar. Ünlü markaların logolarında bile detaylarda boğulmayan, sade ve estetik özelliklerin ön plana çıktığı görülür. Sadelik online logo tasarımı modüllerinde olduğu gibi dar kalıplarda hazırlanan tasarımlar anlamına da gelmez.

Her firmanın hitap ettiği hedef kitle farklıdır. Bu nedenle bedava logo tasarımı seçenekleri farklılıklarınızı ifade anlamında yetersiz kalabilir. Her dönemin ve toplumun kültürel yapısında farklı dinamikler bulunur. Logo tasarımlarında kültürel özelliklerin yansıtılması gereklidir. Hedef kitlenin marka ile özdeşlemesini sağlayacak imgeler ve renkler kullanması başarılı sonuçlar oluşturacaktır. Standart ücretsiz logo tasarımı sunan web siteleri tasarımları bu gibi kriterleri baz almaz.

Şirketler belli bir hedef kitleye hitap ederek yola çıkar. Ancak farklı kültürlerden ve yaşlardan müşteriler zaman içerisinde hedef kitle içerisine girebilir. Logo tasarımının kapsayıcı ve bütünleştirici olması da uzun soluklu olmasını sağlayacaktır. Standart ücretsiz logo tasarımı seçenekleri bu alanda çok yetersiz kalacaktır.

Etkileyici Akılda Kalıcı, Logo Tasarım Örnekleri

Logo Design

 

Eğer logo tasarım konusunu ciddiye alıyorsanız ve firmanız için iyi bireşler yapmak istiyorsanuz bu tür siteler yerine profesyonel tasarımcıları tercih edin. 

Anahtar Kelimeler (Keywords): bedava logo tasarımı, ücretsiz logo tasarımı, %100 ücretsiz logo tasarımı,

Hemen Ara 05331620369