• Telefon : 05331620369

 

Kartvizit Tasarımı


Marka bilinirliği, kurumsal kimlik ve marka değeri açısından önemli olan kartvizit tasarımı, kurumun güvenirliğine de katkı sağlamaktadır. Profesyonel bir tasarım, akılda kalıcı, güven verici ve markanın sektörel faaliyetleriyle uyumunu içermelidir. Hem kurumsal bir firma olmanın hem de müşteriyle direkt iletişime geçilen ilk aracının markanızı tanınır kılmasını sağlayacağı bir pozisyona sahiptir.


Kartvizit Nedir?


Firmaların ve şahısların bilgilerinin, adreslerinin ve cep telefonlarının bulunduğu kartvitizler, firmanın kurumsallığını da ortaya koymaktadır. Kartvizit tasarımı yapan firmalar, kartvizit üzerinden marka, logo ve bilgilerin bütüncül bir görünüm kazanmasını, estetik bir görünümle akılda kalıcı olmasını amaçlamaktadır. Dijital kartvizit ve geleneksel kartvizit kullanımında, markanın ilk görünen kimliği olarak tanımlanmakta olan kartvizit, müşterinin firmaya kolay bir şekilde ulaşmak için bilgi alabileceği önemli bir aracıdır. Kartvizit tasarım özellikleri, öncellikle akılda kalıcı, estetik ve sade bir görünümle farklı olmalı, özgün bir tasarımla bilgiye dönük olmalıdır.


Kartvizit Tasarımı Nasıl Olmalıdır?


Kartvizit tasarımları öncellikle sade ve imaj sahibi bir görünüme sahip olmalıdır. İlk bakışta firmanın kurumsal kimliğini, aynı zamanda faaliyet gösterdiği sektörün özelliğini taşımalı, müşteri odaklı bir tasarımla ortaya koyulmalıdır. Yazı stili, renk ve kartın birinci sınıf malzemeden üretilmesi de, kartvizitin değerini artırarak, aslında markanızın değerini artıracaktır. Ucuz kartvizit tasarımı ile daha çok baskı yapmak mümkündür. Ancak uygun fiyatlı kaliteli bir kartvizit tasarımı alıcının size olan güveni artıracak, logo tasarımı ve markanızın renk bütünlüğüyle prestijli bir görünüm imkanı sunacaktır. Kartivit üzerinde mutlaka, logo, marka ismi, yetkili ismi ve adres, telefon bilgileri kullanılmalıdır. Aynı zamanda arka tarafında adresle birlikte harita ve QR kodu da bulunacak şekilde minimalist bir tasarımla akılda kalıcı ve yönlendirici bir etki bırakmalıdır.


Kartvizit Ve Marka Bütünlüğü


Sektöre göre kartvizit yapan firmalar, markanızın değeri ve kurumsal kimliğini artıracak etkili aynı zamanda özgün tasarımlar ortaya koymalıdır. Özgün tasarım, markanızın logosundan, web sitesine kadar birçok alanda önemli olduğu gibi diğer firmaların kullandığı renk ve yazı stillerinden uzak durularak, sizin farkınızı ortaya koymalıdır. Kaliteli ve prestijli bir görünüm için gerekli olan kartvizit özellikleri, karışık olmayan, anlaşılır aynı zamanda sektörünüze yönelik bir logo ile bütünleşmeli, ilk bakışta bütün bilgilere ulaşılmalıdır. Kurumsallığın belirtilmesi için imza kullanımı ya da QR kod kullanımı da kartvizit tasarımında oldukça dikkat çekici olmaktadır.


Dijital kartvizit


Dijital kartvizit, web sitenizde ve geleneksel kartvizit özelliklerinde de kullanabileceğiniz bir tasarım alanıdır. Dijitalleşen dünyada, kartvizit tasarımları zamanla dijital platformlarla birebir bağlantılı bir noktaya gelmiştir. Özellikle dijital ortamda kullanılan kartvizitler, web sitenizde alıcının direkt olarak fark edebileceği şekilde tasarlanırken, geleneksel kartvizite de direkt olarak dijital alana yönlendirme yapılabilmektedir.


Kartvizit Dijital Baskı Ve Boyutları


Boyutları 8.4 x 5.2 cm olması gereken kartvizit modelleri, dijital baskı kullanılarak, markanın logo ve firmasını temsil edecek estetik bir görsel ortaya koyularak tasarlanabilmektedir. Firmaya özel ve kişiye özel tasarımlarda kullanılmata olan tasarım stilleri modern çizgiler ve sade bir görünümle dikkat çekici olacak şekilde dizayn edilmelidir. Renklerin dikkat çekici olması ancak bilgilere direkt ulaşmak önemlidir.


Markaya Özgü Kartvizit Tasarımı


Ünvan, font ve bilgilerin bir arada bulunduğu küçük bir kart modelli olarak kartvizit, kolay taşınır aynı zamanda çabuk ulaşılır bir özelliğe sahip olmalıdır. Markaya özgü tasarımlar, markanın rengindeki ve ismindeki vurgularla, yaratıcı ve estetik bir bütünlük içinde tasarlanarak direkt olarak markayı temsil edecek özelliklerle bütünleştirici bir etkiye sahip olmalıdır.

Hemen Ara 05331620369