• Telefon : 05331620369

Bir kuruluşu tanımayı ve tanıtmayı destekleyen, kuruluşun kimliği olarak kabul edilen işaret, amblem ya da sembole logo denir, son yıllarda küçük büyük hemen her kuruluşun ve ticari işletmenin kullandığı logo tasarımı için kullanılan grafikler çeşitli gruplara ayrılır.

Bir kuruluşu tanımayı ve tanıtmayı destekleyen, kuruluşun kimliği olarak kabul edilen işaret, amblem ya da sembole logo denir, son yıllarda küçük büyük hemen her kuruluşun ve ticari işletmenin kullandığı logo tasarımı için kullanılan grafikler çeşitli gruplara ayrılır. Bir marka ya da bir işletme için gerekli olan logo profesyonel bir tasarım ile gerçekleştirilir, grafik tasarımcılar tarafından dijital ortamda hazırlanan logo birçok alan ve kullanıma göre tasarlanabilir. Logo Tasarımı Hangi Programda Yapılır konusuna bakıldığında Adobe Illustrator, Corel Draw ve Adobe Photoshop programları karşımıza çıkıyor.

Adobe Illustrator Grafik Tasarım Programı

İlk versiyonu 1987 yılında Adobe firması tarafından piyasaya sürülen Adobe Illustrator Grafik Tasarım Programı birçok grafik tasarımcı tarafından kullanılan en popüler program. Vektörel tabanlı çizim yapma imkanı sağlayan program kuruluşun farklı tasarım ve video programları ile uyum içinde çalışır. Hem Windows hem de Mac ortamında çalışma olanağı ile tercih edilen Adobe Illustrator Grafik Tasarım Programı yeni başlayan grafik tasarımcılar içinde kullanımı kolay bir program. En eski grafik tasarım programı olan Adobe Illustrator tarafından desteklenen çalışma formatları, AI, PDF, SVG, EPS ve DWG türleridir. 

Corel Draw Grafik Tasarım Programı 

Logo Tasarımı Hangi Programda Yapılır dendiğinde akla gelen diğer program Corel Draw’dır. Hem dizgi hem de logo tasarımı yapılma olanağı sağlayan programın ilk versiyonu 1989 yılında satışa sunuldu. Windows ortamında daha hızlı ve daha sağlam çalışan grafik tasarım programı matbaalara ve dijital baskı merkezlerinde en sık kullanılan program olarak dikkat çekiyor. Windows için hazırlanan ilk grafik tasarım programı olan Corel Draw tarafından desteklenen dosya formatları CDR, PDF, AI ve EPS dosya formatlarıdır. Aynı firma tarafından piyasaya sürülen diğer grafik tasarım programı ise Paintshop hem vektörel hem de pixel tabanlı tasarımları hazırlamak için ideal. 

Adobe Photoshop Grafik Tasarım Programı

Tam anlamı ile vektörel tabanlı bir program olmayan Adobe Photoshop Grafik Tasarım Programı Logo Tasarımı Hangi Programda Yapılır dendiğinde cevap olarak verilecek seviyede kullanılan bir programdır. Kendi içinde shape tool kullanılarak pixel tabanlı programda vektörel çalışmalara yapma olanağı sağlayan grafik tasarım programı ileri derecede resim düzenleme özelliğine sahip. Pixel tabanlı logo tasarımları hazırlanabilen program shape tool ile görüntü bozulması olmadan vektörel olarak boyutlandırma yapma imkanı sunuyor. 

Ücretsiz 5 Online Grafik Tasarım Programı

Logo tasarımlarını bir ajans tarafından yapmak yerine kendi bünyesinde oluşturmak isteyem kuruluşlar için online logo tasarım programları da mevcut. Logo Tasarımı Hangi Programda Yapılır dendiğinde kullanılabilecek ücretsiz 5 online grafik tasarım programı; Logaster, Shopify Online Logo Maker, Logo Maker Ucraft, CraphicSprings Logo Creator ve Canva ücretsiz online grafik tasarım programları sayılabilir. 

Hemen Ara 05331620369