• Telefon : 05331620369

Logo tasarımı kolay olarak düşünülen ancak oldukça zor olan bir konudur ve logo tasarlamayı bilen biri tarafından yapılması gerekir.

Şirketlerin ya da kurumların kullandığı genel kimlik ve tanınmalarını sağlayan semboldür. Logo tasarımı kolay olarak düşünülen ancak oldukça zor olan bir konudur ve logo tasarlamayı bilen biri tarafından yapılması gerekir. Logo yaparken nelere dikkat edilmeli, öncelikle logonun sade olmasına dikkat edilmeli çünkü tasarlanan tüm logolar arasında en fazla dikkat çekenler sade olanlardır çünkü kişi anlatılmak isteneni basit bir logo ile çok daha kolay algılar.

En Fazla 3 Renk Kullanılmalı

Logonun nerelerde kullanılacağına göre boyutları tasarlanmalı, oranları abartısız ve çözünürlük kalitesi yüksek olmalı. İnternet sitesinde kullanılan logo 72 dpi iken baskı üzerinde kullanıldığında 300 dpi olmalı ancak vektörel hazırlandığında bu durum ortadan kalkar. Kaliteli bir logoda en fazla 3 renk kullanılır çünkü kullanıldığı alana göre renklerin birbirine karışması ve karmaşık bir hal alma riski vardır.

Neyi Temsil Ettiğini Çok İyi Anlatmalı

Logo okunabilmeli bunun için yazı tipide oldukça önemli aynı şekilde kullanılabilir, uydurulabilir ve pratik bir logo tasarlanmalı bu sayede baskı maliyeti düşer ve logoda arka planda kullanmamalı. Logo yaparken nelere dikkat edilmeli konusunda en önemlisi logonun temsil ettiği kurum ya da şirketi çok iyi anlatmalı, sektörü, sektörde neler yapıldığını, nasıl çalışıldığını anlamaya yardımcı olacak bir tasarım gerçekleştirilmeli ve özgün olmalı, sektördeki diğer logolara benzetilmemeli.

Hemen Ara 05331620369