• Telefon : 05331620369

Bu makalede marka olmak için basit ve anlaşılır 7 altın kuraldan bahsetmek istiyorum. Logo tasarımının önemi, marka adının akılda kalıcılığı ve satış sonrası destek gibi maddelerin marka olma yolundaki 7 basamağı sıraladım

Bu makalede marka olmak için basit ve anlaşılır 7 altın kuraldan bahsetmek istiyorum. Logo tasarımının önemi, marka adının akılda kalıcılığı ve satış sonrası destek gibi maddelerin marka olma yolundaki 7 basamağı sıraladım. Faydası olması ümidiyle makalemize geçelim.

 Marka Adınızı Doğru Seçin
Hangi sektörde olursanız olun bulacağınız marka ismi akılda kalıcı ve telafuzu kolay olmalıdır. Bulduğunuz markanın patentini alın. İnternet sitesi için .com ve .com.tr alan adlarının alınabilir olduğundan emin olun. Google da kısa bir arama ile bulduğunuz marka ismini aratıp, marka adının başkaları tarafından kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin
 
Akılda Kalıcı Logo Tasarımı Oluşturun
Markanız yada firmanız için en önemli obje logo tasarımıdır. Logo tasarımında titiz davranın sade anlaşılır bir logo oluşturmaya çalışın. Logonuzun afiş gibi tüm ürünlerinizi, hizmetlerinizi anlatmasına gerek yok. Olabildiğince sade logo tasarımları kullanım açısından ve bilinirlik açısından çok daha faydalıdır. Logo tasarımı konuda İsmail TOPARLI Tasarım Ofisi olarak 10 yılı aşkındır hizmet verrmekteyiz. Sizin içinde akılda kalıcı logo tasarımı oluşturmak için briflerinizi bekliyoruz.
Kurumsal Kimlik Edinin
Dijital çağda yaşadığımız bu dönemde markanıza ait bir kurumsal konsept oluşturun ve bu konsepti tüm basılı ve dijital mecralarda aynı tutarlılıkta kullanın.
Kaliteli Ürün ve Hizmet Sunun
Marka adınız, logonuz yada kurumsal konseptiniz ne kadar etkileyici olursa olsun marka olmanın en önemli kuralı sattığınız ürün yada hizmetin kalitesidir. 
Markanızı Doğru Konumlandırın ve Hedef Kitlenizi Doğru Seçin
Markanız için doğru hedef kitle seçmeniz maliyetlerinizi azaltacağı gibi, ürün ve hizmetinizin doğru kişilerce kullanımı sadık müşterilerinizin artmasını sağlar. 
Müşterilerinizi Memnun Edin ve Sadık Müşteriler Kazanın
Ürün yada hizmetinizin kalitesinden memnun olan müşteriler her zaman size yeni müşteri getirecek yada yeni müşteriler elde etmeniz için referans olacaktır. Bununla birlikte aynı müşteriye tekrar tekrar hizmet verrmeniz yada ürün satabilmeniz için sadık müşteriler edinin. Sadık müşterileri edinmenizin en büyük faydası onu tekrar kazanmak için ekstra bir bütçe harcamazsınız. 
 
Satış Sonrası Destek Verin 
 Müşterileriniz aldığı ürün yada hizmetten dolayı sorun yaşadığında ulaşılabilir olun. Sorunlarını her ne olursa olsun çözmeye çalışın. Bu size sadık müşteri kazandıraktır. Çünkü sorun çözüldükten sonra müşterilerinizin yaşadığı problem değil sorunun çözüme kavuşmuş olması akıllarında kalacaktır.
 
 

Hemen Ara 05331620369