• Telefon : 05331620369

Gerçekten %100 Ücretsiz Logo Tasarımı Sunan Servisler Var Mı? Yoksa sadece ücretsiz olduğunu iddaa mı ederler? Cevabı makalede!

Ücretsiz Logo Tasarımı

Logo genel olarak şirket imajını görselle hızlı bir şekilde sunması itibari ile zamandan tasarruf sağlamaktadır. Kurumsal kimlik oluştururken en önemli aşama logo tasarımının yapılmasıdır. Bu alanda online logo tasarımı sihirbaz tarzında adımlarla ilerler. Ancak logo tasarımı belirli aşamalardan oluşmalıdır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

Proje aşaması: Firmanın ihtiyaç ve beklentileri analiz edilir. Özellikle ücretsiz logo tasarımı sunan standart kalıp firmalar bu aşamayı tamamen atlar. Bu da sonuca negatif etki eder. İhtiyaçlara uygun bir logo firmayı yükseltebilir. Ana fikir etrafında tartışmalar yapılır. Sunulan hizmet ve logonun uyuşması sonraki aşamaya geçişi sağlar. Bu alanda online logo tasarımı sunan web siteleri genel olarak aynı kategoride hizmet veren tüm firmalara aynı tasarım seçeneklerini sunar.

Değerlendirme Aşaması: Örnek logolar hazırlar. Müşteri onayına sunulur. Değerlendirme yapılır. Bu alanda logo tasarımı hizmeti veren firmanın deneyimleri çok önemlidir. Müşterinin talepleri doğrultusunda uzman ve objektif çizgisinden ayrılmamalıdır. Basma kalıp ücretsiz logo tasarımı sunan firmalar değerlendirme kısmını tamamen müşteriye bırakır. Sürece herhangi bir dahili bulunmaz.

 

 

 

Teknik detayları içeren aşama: Logo kurumsal imajı yansıtmak için tasarlanır. Tasarımlarda vektörel tasarımlar önemlidir. Bu özelliği bulunmayan tasarımların baskı aşamasında zarar görme riski bulunur. Büyütme ve küçültme durumlarında da tasarımlar bozulabilir. Yapılan online logo tasarımı çalışmalarında standart kalıplar kullanılır. Bu da her alanda aynı imajı sağlamayabilir.

Sonuç aşaması: Bu aşamada logo tasarımı tüm hatları ile tamamlanır. Vektörel hali ile alıcı şirkete teslim edilir. Müşteri memnuniyeti kazanılması sürecin tamamlanmasını sağlar. Bu alanda ücretsiz logo tasarımı sunan firmalar hazır paket tasarımlar ile tüm bu süreçleri ortadan kaldırıyor.

Hemen Ara 05331620369