• Telefon : 05331620369

Kurumsal Kimlik


Sektörel farklılıklara göre tasarlanmakta olan kurumsal kimlik tasarımı, dijital platformlar üzerinde markanızın değer kazanması için önemli bir prestij adımıdır. Marka değerini artıran bir çalışma olarak, logo tasarımı, slogan, web site tasarımı ve sosyal medya hesaplarını da kapsamakta, kurumun özgün ve kaliteli bir görünüm kazanmasına öncülük etmektedir.


Kurumsal Kimlik Nedir?


Firmanın prestijini, profesyonelliğini ve kalitesini ortaya koymakta olan kurumsal kimlik, görsel bir bütünlük sağlayacak aynı zamanda web site ve sosyal medya yönetimine de hizmet edecektir. Marka değerini artırmakta olan bu tasarım çalışmaları, kurumun sektöründeki diğer markalardan farkını ortaya koyarken aynı zamanda akılda kalıcı, müşteri odaklı ve etkili bir görsel dil kullanımı olacaktır. Kurumsal kimlik tasarımı;

  • Marka isminin belirlenmesi ve kullanımını kapsamaktadır.
  • Marka ismi ve logo kullanımı kurumsal kimlik çalışmalarında estetik aynı zamanda prestijli bir görünüm kazandırmaktadır.
  • Slogan kullanımı ve markanın kendine ait yazı fontunun olması önemlidir.
  • Web site tasarımı ve sosyal medya yönetimi alanlarına etki etmektedir.
  • Ambalaj tasarımı, promosyon tasarımı ve dijital platform yönetimi alanında yapılacak çalışmalarla dikkat çekici bir görünürlük kazandırmaktadır.


Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalıdır?


Kurumsal kimlik ürünleri dizayn etme ve hizmetlerin dijital platform üzerinde de estetik bir etki bırakacak şekilde yayınlanmasına hizmet edebilmektedir. Web site tasarımıyla ziyaretçi sayısını artıracak çalışmalar yapılması, logo ile marka bilinirliğini artırmak aynı zamanda kartvizit veya internet reklamcılığı üzerinden müşterilere ulaşmak için birçok alanı içermektedir. Firmanın içten ve dıştan görünümünü, güvenirliğini aynı zamanda kurumsal bir firma olduğunu vurgulayacak çalışamalar yapılmasıyla müşterilerin kendilerini özel hissedecekleri bir ortam hazırlamaktadır. Sektöre göre yapılacak olan çalışmalarda, firmanızın pazarlama alanındaki değerine yönelik grafik tasarımlarla, dijital tasarımlar yapılacaktır.


Logo Ve Kurumsal Kimlik Çalışmaları


Kurumun ilk olarak akılda kalıcı ve prestij sahibi olduğu logo tasarımı ile belirlenmeketedir. Görsel etki ve hafıza her zaman daha kalıcı bir etki bıraktığı için logoya uygun kurumsal kimlik ürünleri dizayn etme de bir o kadar önemlidir. Bu nedenle bütüncül ve özgün bir tasarım yapılması için profesyonel tasarım ajanslarıyla çalışılmalıdır.


Web Site Tasarımı Ve Kurumsal Kimlik


Kurumsal kimlik tasarımında, günümüz teknolojisinde en önemli nokta her zaman dijital platformlardır. Dijital kurumsal kimlik tasarımı için ilk adım web site tasarımından, dijital alanda kullanılan logo, kartvizit ve sosyal medya hesaplarından geçmektedir. Web site tasarımının özgün ve kullanıcı odaklı bir şekilde tasarlanması aynı zamanda içeriklerinin kaliteli olması önemlidir. Sadece görsel olarak değil, içerik, reklam ve pazarlama yöntemleri açısından da web site tasarımında bütüncül bir etki bırakılarak, ziyaretçilerin kurumunuzla ilgili net bilgiler alabileceği aynı zamanda aradıklarını bulabilecekleri bir platform oluşturulmalıdır. Siteye giriş yapıldığı andan itibaren müşteri firmayı tanımalı, güvenmeli ve prestijinin gerçekliğe inanmalıdır.


Promosyon Ve Kurumsal Kimlik


Markanızın gelişmesi, kurumsal bir kimlik kazanması için kurumsal kimlik materyalleri tasarlama alanında da çalışmalar yapılmalıdır. Promosyonlar, kullanılan aracı malzemeler ( Kağıt, kalem, defter vb.) müşterilerinize ulaşmak için etkili bir yöntem olacaktır. Markanızı ve kurumunuzun değerini parlatacak olan bu etkiler, zamanla görsel olarak da akılda kalıcı bir yer edinmenize öncelik verecektir.


Dijital Platform Etkisi Ve Sosyal Medya Kullanımı


Marketing alanında, e-ticaret ve benzeri faaliyet alanlarında dijital platformalar üzerindeki kurumsal kimlik etkisi oldukça önemlidir. Web sitenizden, sosyal medya alanına kadar uzanan bu çalışmalarda, logo, marka renkleri ve kullanılan kurumsal kimlik dili ziyaretçilerde güven oluşturacaktır.

Hemen Ara 05331620369