• Telefon : 05331620369

Logo Yapmanın 5 Püf Noktasını bu makalemizde sizlerle paylaşıyoruz . Basit tekniklerle profesyonel logolar hazırlamak için göz atabilirsiniz .

Kurumsal kimlik ve akılda kalıcılık için önemli olan logo tasarımı, profesyonel bir şekilde yapıldığı zaman etkisini kaybetmeyecektir. Logo yapmanın püf noktaları ile hem akılda kalıcı hem de firmanızın prestijini artıracak logo tasarımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  1. Üç Renk Kullanımı

Logo tasarımında üç renkten fazla kullanmadan, görünüş ve imaj olarak dikkat çekici olacağından emin olabilirsiniz. Her zaman en ideal logo tasarımları iki renk olanlar olmuş, bu renklerde tasarımla bir araya gelerek farklı bir çizgi oluşturmuştur.

  1. Yenilikçi Logo Tasarımlarını Tercih Edin!

Logo yapmanın püf noktaları arasında dönemi ve dönemin getirdiklerini takip etmek oldukça önemli. Bu alanda yaratıcılığınızı ve yeteneğinizi kullanırken, eskide kalmış olan gölgeleme ya da yansıtmalardan uzak durmalısınız. Olabildiğince net aynı zamanda sevilen dikkat çekici renkler kullanabilirsiniz.

  1. Güvenli Ve Kalın Çizgiler

Soluk ve sade çizimler yerine dikkat çekici aynı zamanda markanızı yansıtacak tasarımları tercih etmelisiniz. Logo tasarımında sadelik ön plana çıksa da belirgin olmayı ve net olmayı unutmamak her zaman daha faydalı olacaktır. Klipart kullanmadan, gölgeleme ya da yansıtmaya bulaşmadan net olmak mükemmel bir iş ortaya koyacaktır.

  1. Sade Ve Net Semboller

Logo tasarımında sade ve net semboller kullanmanız, akılda kalıcılığı artıracağı gibi aynı zamanda dikkat çekici de olacaktır.

  1. Marka Uyumu

Markanın faaliyet gösterdiği sektörle direkt bağlantısı olan ya da anımsatan semboller kullanılması, renklerin ve yaratıcılığın bu noktada kullanılması fontların da ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Hemen Ara 05331620369